חקירות פליליות

לצערנו יש לא מעט מקרים במדינת ישראל שבהם יש חשד לפלילים. הדגש על המילה חשד מביאה לכך שבמקרים מסוימים יש להיעזר בשירותיהם של חוקרים פרטיים מקצועיים, בטרם פונים למשטרת ישראל, בכדי שאלו יבצעו חקירות פליליות ייעודיות. מקרים כמו גניבות ממקום העבודה, התעללות בקשישים על ידי מטפליהם או אנשים אחרים, תרגילי עוקץ שונים, וכיו', הם סיבות מספקות להתחיל בתהליך של חקירות פליליות שיכולות להניב מידע מפתיע.

אותו מידע יתרום רבות להתנהלות נכונה שלכם ולהפניית המשאבים הנכונים בצורה ממוקדת לפתרון הבעיה או העבירה שזוהתה במלואה. חקירות פליליות גם מסייעות בהיבט הכלכלי במקרים שבהם מוכחת למשל גניבה של עובד שאינו איש אמון בחברה, מאחר ובמקרים כאלו הגניבה הופכת להוצאה מוכרת שמפחיתה את חבות מס ההכנסה בצורה חוקית. עצירת הנזק ויצירת הרתעה רצינית, הם גם היבטים שונים וחשובים של חקירות אלו ולכן בשיקול של עלות מול תועלת ניתן למצוא יתרון גם בהם.

חקירות פליליות במשטרת ישראל

מעבר להיעזרות של כל גוף או אדם פרטי בשירותיו של חוקר פרטי, או כל משרד חקירות בעל קשרים ענפים, לצורך זה של חקירות פליליות, הרי שתחום זה הוא חלק גדול מפעילותה של משטרת ישראל. הסטטיסטיקה מצביעה על כך כי אחד מבין כל חמישה אזרחים ישראלים ימצא את עצמו עומד בפני חקירה במשטרה.

חקירות פליליות במשטרת ישראל הם אמנם דבר מוגדר שיש לו חוקים ברורים, אך מאחר ואנו איננו עורכי דין ניתן לראות עד כמה החקירה גולשת אל תחומים אפורים שיכולים לסבך את הנחקר בקלות. הסביבה ה"לא ידידותית" ואי הידיעה של אזרחים מן השורה לגבי שעות החקירה המותרות, זמן המעצר שמותר לעכב אזרח ללא אישום, הבטחות לשיחות "אוף דה רקורד" ללא כתיבת הצהרה, וכיו', יכולים להפוך חקירות פליליות לסיוט שנזק רב בצדו.

חקירות פליליות והרצינות הנדרשת

חוקרים פרטיים הם אופציה מעולה בעבור מי שמבין כי לפני שהוא ניגש למשטרה עליו לעשות הכול בכדי שלא לפגוע בשמו הטוב של אדם, גם אם הוא בגדר חשוד. כולנו מכירים את המשפט המפורסם מסרטים הוליוודיים שבו אנו שומעים כי "אדם הוא זכאי כל עוד לא הוכחה אשמתו". כל הסתייעות שהיא באותן חקירות פליליות או חקירות כלכליות, שימצו עד תום כל מהלך שבו ניתן להביא עדויות או הוכחות חותכות לגבי אשמתו של החשוד, היא חשובה גם בכדי שלא לסבך את מזמין החקירה באי נעימויות או בתביעות משפטיות.

חייב להיות בסיס לכל החלטה שאותה לוקחים מעבידים, חברות או כל אדם פרטי בטרם הם ניגשים למשטרה ומגישים תלונה כנגד כל מאן דהוא. אי לכך, הרצינות הנדרשת מכל חוקר פרטי מומלץ באותן חקירות פליליות אלו היא רבה, מאחר וכל האשמה שאינה מבוססת או כל הוכחה שלא תעמוד בבית המשפט לא רק שלא תתרום למזמין החקירה אלא שאולי גם תזיק לו.

חברה לקידום אתרים בישראל חברה לקידום אתרים בישראל