עו"ד תעבורה

כמעט כל משתמש דרך ובפרט נהגים נאלץ למצוא את עצמו מתמודד מול רשויות האכיפה בסיטואציה כלשהי. הסיבה לכך נעוצה בכך שבכל שימוש בדרך, בין אם מדובר בנהיגה ברכב ואף אם מדובר בהליכה רגלית, קיימת מידה מה של סיכון. כלומר, למעשה, כל משתמש דרך נוטל סיכון במידה מסוימת. לאור עובדה זו, וכן לאור מידת הנסועה הגבוהה הממוצעות בישראל בשנים האחרונות, כמעט כל נהג מוצא את עצמו מבצע טעויות כלשהן במהלך הנהיגה. ייתכנו מצבים בהם מדובר יהיה בטעויות קטנות, אך שהנזק שהן גורמות גבוה. כך לדוגמא חוסר תשומת לב רגעית עשוי להוביל לתאונה קטלנית, או לנהיגה במהירות העולה על המהירות המופרזת. אין ספק כי הכתובת הנכונה לטיפול במצבים הללו היא עורך דין לתעבורה, אשר לו הידע והניסיון.

קרדיט FREEPIK

עבירות תנועה

אחד מהתחומים בהן נעשות העבירות הרבות ביותר על החוק הוא תחום התעבורה. בתחום זה מתרחשות מאות אלפי עבירות מדי שנה. כידוע, לא כל העבירות הן באותה מידת חומרה. בכביש, ייתכנו עבירות שהן קלות יותר ועבירות חמורות יותר. כך למשל נהיגה בלי אורות בשעות היום במהלך החורף היא אמנם עבירת תנועה, אך אין היא מקבילה לעבירה של עקיפה על פס לבן או קיפוח זכות של עובר דרך אחר. כפועל יוצא טבעי וברור של כך, הסנקציה הצמודה לכל סוג של עבירה היא שונה והיא אינה זהה לרעותה. מבחינת הנהג שעבר את העבירה המשמעות היא כי עליהם יהיה לשים לב ולעשות מאמץ גדול מאוד להימנע מסוגים מסוימים של עבירות. השוני הנורמטיבי נובע גם מהעובדה שכל סוג של עבירה יוצר מידה גדולה יותר של סיכון למשתמשי דרך אחרים. 

תאונות דרכים

לצערנו הרב, תאונות דרכים הן עניין שבשגרה במדינת ישראל. עם זאת, אף על פי שבישראל מתרחשות מדי שנה מאות ואף אלפי תאונות, לא נראה כי חלה מגמת צמצום. בכל תאונת דרכים בה מעורבים נפגעים בגוף או בנפש, רשויות האכיפה מתערבות במהירות במטרה לחקור ולהביא למיצוי הדין עם המעורבים והאשמים. המשמעות היא כי מיד לאחר קרות התאונה תפעל המשטרה לשלול את רישיון הנהג האשם שלילה מנהלית, תוך שלעתים היא מבקשת מעצר שלו לפרק זמן מסוים במהלכו היא יכולה לחקור אותו. המשמעות הישירה היא כי כבר במועד קרות התאונה נכנס האדם לסחרור משפטי. במהלך של סחרור זה רבים מוצאים את עצמם "הולכים לאיבוד" ולא מצליחים לנהל את המצב באופן שקול, רגוע ונכון. כאשר צד לתאונה אינו מצליח להשתלט על הסיטואציה באופן מוצלח סביר להניח כי הסנקציות שיושתו עליו יהיו גבוהות יותר ממי שמצליח לנהל את הסיטואציה באופן שקול ומאוזן. 

עורך דין תעבורה העסוק אך ורק בדיני תעבורה

לאור האמור לעיל מובן כי היכולת של אדם לנהל באופן מוצלח את התנהלותו מול רשויות האכיפה והתביעה בעת שהוא נקלע לצרה הכרוכה בעבירות תעבורה כך הסיכוי שלו לשאת בסנקציות קטנות יותר גדל. לדוגמא כאשר מדובר בעבירות תנועה על אותו האדם הנאשם בביצוע העבירה לממש את כלל הכלים החוקיים העומדים לרשותו. כך למשל יכול אותו האדם לפעול להגשת ערעור על דו"ח תנועה או לבקש להמיר את הדו"ח באזהרה בלבד, או לפנות לערכאה שיפוטית במטרה להשמיע את טענותיו בפני שופט. עם זאת, לא כל אדם מסוגל להניע תהליך כזה בכוחות עצמו וזאת לאור הידע המקצועי הדרוש לשם כך. כאשר מדובר בתאונת דרכים חמורה מובן כי אין ברירה אלא לפנות לעורך דין לשם היוועצות וקבלת מידע כיצד נכון לנהוג ולנהל את הסיטואציה. בכל מקרה, בכל סיטואציה תעבורתית בה אינכם משוכנעים כיצד עליכם לנהוג נכון יהיה שתפנו לקבלת שירותים של עו"ד תעבורה מקצועי. 

 

חברה לקידום אתרים בישראל חברה לקידום אתרים בישראל